7 באפר׳ 2022

חוויה מרגשת ומשמעותית -"מאורות" -מרכז מבקרים לכל המשפחה -מסע אינטראקטיבי אל הסיפור היהודי.


שלום לכולם!

מרכז מאורות הוא מקום ייחודי בעולם כולו, אני מאוד התרגשתי לחוות את המקום ובעיני זו חובה לכל ילד לקחת חלק בחוויה הזו. 

חוויה מאוד מיוחדת שמספר בצורה ויזואלית ,אינטראקטיבית את סיפורו של העם היהודי.
בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים בעולם בשילוב מופע אור קולי ייחודי, אפקטים של קול וצבע, וידיאו מפינג, משחקים אינטראקטיביים, אנימציות, נופים תלת ממדיים ואלמנטים נוספים שנוצרו במיוחד לטובת מרכז המבקרים, חידונים, הפתעות ועוד

מרכז המבקרים החדש באשדוד, מאורות, מזמין את הילדים וההורים במהלך חופשת הפסח למגוון פעילויות וסדנאות.


צילום :מנדי הכטמן


המסע ישחזרו הילדים את סיפור יציאת מצרים יחד עם שחקן שיגלם את משה

מי שהקימו את המרכז המיוחד הזה הינם הרב מנחם עאמר ואישתו חנה.
הרב עמאר שימש כרב הקהילה הספרדית במלבורן – אוסטרליה במשך 6 שנים. לאחר מכן, עלה ארצה עם משפחתו.
הרב ואשתו חנה הקימו את מרכז אור מנחם ברוח החזון של הרבי מליובאוויטש לשייך ולהעריך כל יהודי בעולם כחבר במשפחת העם היהודי.
לשמש גשר וקשר לכל יהודי – אל הזהות והמורשת היהודית בארץ ישראל,
במטרה לדעת ולהכיר את ערכי היהדות ,מנהגי היהדות ומועדי ישראל.

הרב מנחם עאמר וחנה אישתו

במרכז מוזמנים המבקרים לחוויה רב חושית במהלכה יצאו למסע טכנולוגי חדשני רצוף חוויות ויבקרו ב-7 תחנות בחייו של העם כאשר בכל תחנה מסופר הסיפור היהודי מזווית שונה וייחודית.
המוטיב המרכזי הוא מוטיב "האור" .

המסע אל סיפור האור היהודי במרכז המבקרים מתחיל עם סבא סבבה (אותו מגלם השחקן שולי רנד) ונכדו המקבלים את פני המבקרים ומכניסים אותם לעולם קסום, לרגע שבו הכל התחיל, בריאת העולם זו התחנה הראשונה - באמצעות מופע אורקולי מרגש המשלב אנימציות, אפקטים ונופים נמחיש את הרגעים הקטנים בהם החל הסיפור של כולנו.

בתחנה השנייה -אוהל אברהם ולשבת למפגש עם שרה, אברהם והמלאכים, לשמוע לראות ולחוש בהתרגשות הגדולה מהבשורה שהביאה עמה את ראשיתו של העם היהודי. נלמד על אברהם ה"עברי הראשון" ואילו ערכים אוניברסליים הוא הנחיל בעולם.

תחנה שלישית - מעמד הר סיני, באמצעות וידיאו מפינג חדשני ואינטראקטיבי ההרגשה כאילו נוכחים במעמד הר סיני ועדים לאירוע קבלת התורה. הודות לטכנולוגיה חדשנית משנה ההר צבעים, פושט צורה ולובש צורה, קולות, ברקים ורעמים.

סיפור מעגל החיים היהודי בתחנה הרביעית היהדות משופעת מנהגים וסמלים המלווים אותנו במהלך חיינו. בחלל מוצבים 5 בארות אינטראקטיביות באמצעותן לומדים המבקרים על מנהגי וסמלי העם היהודי במעגל השנה והחיים היהודי. לדוגמא בר מצוה ,נישואין...


שולחן השבת – בתחנה החמישית התחנה המרגשת ביותר חווים את ההילה והקדושה המתלווה לשבת. המייצג האינטראקטיבי מתאר מפגש משפחתי לקראת ארוחת השבת המיוחדת, הדלקת נרות, קידוש של שישי ומנהגים ואפילו ניתן לשיר יחד עם שולי רנד את שירי השבת.


בתחנה השישית הכותל המערבי - הכותל, מקור השראה לעם היהודי, לכיסופים, תפילה ושימור זכרון, מוזמנים המבקרים להביע משאלות באמצעות מכתב, ציור, אנימציה ומשחק שהופכים לברכה וירטואלית המוקרנת על גבי הכותל.

מספר גיא ויצמן מנכ"ל המרכז "רצינו להנגיש את הסיפור היהודי לכל אחד ואחת בעם ישראל על כל המגזרים והמינים. הסיפור הוא של כולנו וכולנו חלק בסיפור על כן בא המרכז להדגיש את המאחד והמשותף כבסיס הכרחי לחיים המשותפים שלנו במדינתנו". הביקור במרכז הוא חוויה עוצמתית רגשית ושכלית הן בזכות התוכן והן בזכות האפקטים המיוחדים, אשר ישאירו רושם על לב המבקרים לאור זמן . אני מזמין את הקהל הרחב להגיע למרכז ולהנות מחוויה שאין דומה לה במחיר השקה מיוחד השווה לכל כיס".

ומה קורה בפסח : מהלך חופשת הפסח, החל מה-7.4 ועד 20.4 , מוזמנים הילדים עם ההורים וכל בני המשפחה לפעילות חווייתית רב חושית כפי שתארתי פה.
בסוף המסע ישחזרו הילדים את סיפור יציאת מצרים יחד עם שחקן שיגלם את משה ויפעיל את הילדים שיתחפשו בעצמם לבני ישראל ומצרים וימשיכו לסדנת אפיית מצות. בחול המועד תפעל סדנה להכנת כוס קידוש. בנוסף מוזמנים ההורים והילדים לסדנת יצירה וצביעה.
במהלך הסיור גם אנחנו חוויתי את אפיית המצות, חוויה נהדרת לילדים.


משך הביקור והפעילויות כשעתיים וחצי
במהלך חוה"מ פסח תתקיים סדנת עיצוב כוס קידוש
חובה לתאם הגעה מראש
שעות הפעילות: 10:00-18:00
סגור בשבת ובחג
עלות: מבוגר 29 ₪ ילד 39 ₪
לפרטים נוספים מרכז מאורות רח' אבני החושן 1 אשדוד
טל' 053-4707143
הזמנת כרטיסים באתר בלבד

merkaz-meorot.org.il
www.instagram.com/merkaz.meorot
www.facebook.com/MerkazMeoro


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה