15 ביולי 2017

אמנות הסריגה ממציאה עצמה מחדש-אליסקה -ALISKA!

שלום לכולם,

ההנאה הכי גדולה שלי מהבלוג הוא להכיר מעצבים ישראלים, לראות אותם, להרגיש אותם לשמוע את הדרך שעשו וכמובן לראות את היצירות המופלאות שלהם  ולהבין כמה כישרון יש פה ולפרגן שכולם יכירו. 
ולכל ההקדמה הזו קשורה להיכרות שלי עם מריה .
תודה להילה המקסימה שהיכרתי מלוטן תדמיות יחסי ציבור שהזמינה אותי להכיר את מריה שהיא אומנית סריגה.
אני בטוחה שאתן עכשיו מרימות גבה ושואלות, מה עכשיו סריגה?בטוח את נזכרות בסבתא שסרגה לכן סוודר או צעיף ומה לכל החום הזה וסריגה?
אז באתי לנפץ לכן את הכל ולספר לכן על הסריגה של מריה זבין .

אני ומריה והכובע העוצר נשימה  שהיא סרגה 
מריה אומנית העל היא בעלת המותג ל'אליסקה' שנמצא בכיכר המדינה  מותג היוקרה החדש שבו  פיתחה מריה את שיטת הסריגה הרציפה ללא תפר (Free Form), כטכניקה מהפכנית ובלעדית בארץ ובעולם, בה מקיימת דיאלוג חדש עם המכונה, ומפתחת אובייקטים אלטרנטיביים וקומפוזיציות מקוריות, הזורמות לכדי יצירה 'פיסולית' בה הבגד מפרש את הגוף והגוף מניע את הבגד.
קצת על מריה זבין ,מרצה בכירה במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר מזה שבע שניםאשר פיתחה את שיטת הסריגה הרציפה ללא תפר (Free Form), כטכניקה מהפכנית ובלעדית בארץ ובעולם.
תהליך היצירה של מריה זברין, שואב את השראתו מתוך קשר עמוק אל עולם הטבע, על כל מופעיו והשתקפויותיו. 
'אליסקה' הוא מותג יוקרה של פריטי לבוש יחידניים (one of a kind) הנסרגים בעבודת יד ומשלבים מגוון טכניקות טקסטיליות ייחודיות של סריגת יד או סריגת מכונה ידנית. כל פריטי המותג נסרגים מחומרי גלם טבעיים, היקרים והאיכותיים ביותר, כדוגמת פשתן, צמר קשמיר וקשמיר משי, במבוק, עור וכותנה באיכות הגבוהה בעולם, בנוסף לפריטים הנסרגים בטכניקת סריגה ייחודית ובלעדית לעור ולג'ינס, שפותחה עבור המותג 'אליסקה'.
הפריטים המיוחדים שמריה יוצרת הם מעוררי התפעלות זו אומנות שלא רואים  בכל יום, אני מדדתי עבורכן כמה פרטים מהקולקציה המיוחדת הזו  .עליונית 


עליונית שכל משולש בה נעשה באופן פרטני

שריון משולב בעור צילום: אחיקם בן יוסף

צילום: אחיקם בן יוסף

צילום: אחיקם בן יוסף

צילום: אחיקם בן יוסף

החנות בכיכר המדינה

תיקים מיוחדים


שרשראות שלא תראו במקום אחר

כובעים להפקות מיוחדות
 


כל פריט המעוצב ונסרג בעבודת יד שונה מקודמו, "בתהליך היצירה אני אף פעם לא עובדת עם גבולות וגזרה", אומרת מריה זברין. "אחד הדברים החשובים שאני תמיד אומרת לסטודנטים שלי הוא 'תשכחו שהמציאו אי פעם בגדים ותשכחו שהמציאו אי פעם את גוף האדם – תבואו טאבולה ראסה'. "אני מנסה ליצור כמו תיירת שמגיעה לארץ חדשה או כמו ילדה שמתחילה לנגן בפעם הראשונה על כלי שהיא לא מכירה. ההשוואה הזאת בעיני מאוד מתאימה כי החוטים בשבילי הם כמו תווים והסריגה היא כמו מוסיקה שמתפתחת תוך כדי תנועה. רוב האמנים עובדים מסקיצה לעבודה עצמה ואני עובדת לגמרי הפוך - קודם כל עובדת ורק אחרי זה עוברת לסקיצה, כי מה שמוביל אותי היא הדינאמיקה של החומר".
פריט לבוש הנוצר בתהליך זה, אינו מחקה את גוף האדם (בניגוד לבגד מחויט) אלא עוטף אותו בחופשיות ומאפשר תנועה דינאמית בתוכו. בחודש שעבר הוצגה בגלריה פריסקופ תערוכת יחיד של מריה זברין
פריטי התערוכה המרהיבים, כמו שאר פריטי קולקציות היוקרה של מריה זברין, נמכרים בחנות המותג 'אליסקה', אשר נפתחה בימים אלו בכיכר המדינה.
אני מאוד שמחתי להכיר אומנית מוכשרת, כל פריט הוא יצירת אומנות ייחודית, מריה המון הצלחה ואמן שכולם יכירו את היצירה הנהדרת שלך.


תודה על הצמיד המוצלח אני נהנית ממנו מאוד ניתן לראות ולעקוב באתר  האינטרנט   
אתר החברה : http://Www.aliskaknit.com
עקבו אחרי בפייסבוק:


ובאינסטגרם:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה